W zorganizowanym  w Parku Sieleckim spotkaniu z miejskim folklorem na którym patronuje postać Stanisława Grzesiuka byliśmy z grupką seniorów. S.Grzesiuk wychowywał się nieopodal, na ul. Tatrzańskiej. Niedzielne popołudnia spędzał często właśnie  – w Parku Sieleckim, gdzie odbywały się zabawy taneczne. Wspomnienia ze swojej przedwojennej dzielnicy spisał w kultowej książce “Boso, ale w ostrogach”. Na mury zburzonej Warszawy przeniósł piosenki śpiewane kilka lat wcześniej, w zupełnie innej rzeczywistości. W audycjach radiowych przywoływał naturalny język warszawskich cwaniaczków, kupców, gazeciarzy. Bił od niego autentyzm, niezłomność, szczerość. Jego relacje do dzisiaj są jednymi z tych, które malują obraz polskiego dwudziestolecia międzywojennego. 

W 2023 roku w Miejscu Aktywności Lokalnej al. Armii Ludowej 9 w ramach pilotażowego programu prezentowaliśmy sylwetkę i piosenki S. Grzesiuka a w tym jesteśmy na Sielcach rzecz jasna, bo tu wszystko gra!